תמצית מהטבע

תמצית מהטבע
הקלה במקרים של כוויות וכאבי אוזניים, הורדת לחץ דם וגם הפחתה ברמות הסטרס.
השמנים האתריים הופכים להיות מבוקשים יותר ויותר כפתרון טבעי לבעיות הרפואיות של חיי השגרה
אבי יופה
בשנים האחרונות הולכת ועולה המודעות לשילוב פתרונות טבעיים ממקור צמחי כדי לסייע בתחזוקה היומיומית של גופנו.
חלק מאותם פתרונות מגיעים בדמות שמנים אתריים.
מה זה בעצם אומר? זהבה הר-אדיר, מנטורית לאורח חיים בריא המשלבת טיפול באמצעות שמנים אתריים, מסבירה שמדובר ב"פלאי טבע המוגשים בתמצית בבקבוקון, כשכל צמח והסגולות שבו".
שמן אתרי הוא שמן המופק מצמח, לעתים מהשורש, פעמים אחרות מהעלה או מהפרח. לכל שמן תכונות ייחודיות הנושאות סגולות לריפוי.
הייחודיות של אותם שמנים, לדברי זהבה, בכך שהם נספגים במחזור הדם ומשם מתחילים את עבודתם על הגוף.
צריך לדעת איך להשתמש בשמנים, כשהשיטות מגוונות: אפשר להשתמש בהם באמצעות מבער שמדיף את השמן באיוד, בטפטוף על דש הבגד או בהנחה על שטח העור בחלק מהמקרים שכן ישנם שמנים רבים שאסור להניח על העור בצורה ישירה.
"יש כמה דוגמאות לשמנים אתריים שכדאי שיהיו לכל אחד בבית", מסבירה זהבה, "לבנדר, או מלך השמנים כפי שאני מכנה אותו. הוא בין היחידים שאפשר להניח על גבי העור, כשהתכונות שלו הן: הקלה במקרים של שריטות, חבלות וכוויות. השמן גם מקל מאוד על חרדות וחוסר שקט נפשי, מרגיע כאבי אוזניים, במיוחד בתינוקות ומקל על כאבי ראש ובטן.
"השמן השני הוא האקליפטוס גלובולוס שמקל ומרכך כיח התקוע בגרון, חיזוק המערכת החיסונית, מרחיק כינים, מקל על סינוסיטיס, מקל במצבי ג'ט לג ועל שרירים תפוסים".
ברשימה של זהבה אפשר למצוא גם שמן המליסה המסייע להורדת לחץ דם ובטיפול בהרפס. השמן מומלץ לצריכה יחד עם שמן ילנג ילנג בתמהיל שרק איש מקצוע יכול לרקוח.
"השמנים הנוספים הם שמן תפוז מר", ממשיכה זהבה, "מדובר בשמן המופק מהחושחש ומסייע למניעת התפרצויות זעם, הרגעה והפחתת סטרס ודאגות, הפחתת היפראקטיביות. הוא מסייע גם בבעיות עיכול. וישנו גם שמן הברוש שמחזק את כלי הדם, מכווץ ומגמיש כלי דם ומקל בדימומים, ממתן גם את הפרשות החלב במקרה של אקנה ועור שמן. למרות הכל האמור לעיל אינו מחליף מידע רפואי, ויש להיוועץ עם איש מקצוע בטרם צריכת כל מוצר".

הנפקת הכרטיס וגובה המסגרת נתונים לשיקול דעתה הבלעדי של המנפיקה. בכפוף לתנאי החברה ולתנאים המפורטים באתר, ההטבות עשויות להשתנות מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה או האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.