מעבדים את הבריאות

מעבדים את הבריאות

מחקר חדש מצא כי די בשלוש מנות של מזון מעובד במהלך היום לאורך תקופה, כדי לגרום להזדקנות התאים ולהפוך את הגיל הביולוגי שלנו לזקן עוד יותר.
גם משרד הבריאות הישראלי מזהיר מפני מזונות מעובדים בשל הסיכון הבריאותי הרב הכרוך בצריכתם המוגברת

 

אבי יופה


אנשים שנוהגים לצרוך מזון מעובד בכמויות גבוהות, נמצאים בסיכון מוגבר לחוות שינוי בכרומוזומים בגופם המקושרים להזדקנות.
משמעות הדבר היא שאכילה של מה שמכונה ג'אנק פוד, עלולה לקדם את ההזדקנות של התאים.

מחקר חדש שממצאיו פורסמו בימים האחרונים בכינוס הווירטואלי האירופי והבינלאומי בנושא השמנה ובירחון האמריקאי לתזונה קלינית, הראה כי אנשים שאכלו שלוש מנות או יותר במהלך היום של מזון אולטרא-מעובד הכפילו את הסיכון לקצר את הטלומרים שלהם לעומת אלה שצרכו מזונות מעובדים לעתים רחוקות.
מדובר באזור הקצה של הכרומוזומים, המכיל את החומר התורשתי של התא וקווצות של די.אן.איי וחלבונים.


החוקרים, מאוניברסיטת נבארה שבספרד, הסבירו כי כל תא בגוף האדם מכיל 23 זוגות של כרומוזומים שמחזיקים בקוד הגנטי שלנו.

הטלמורים אמנם לא נושאים בתוכם מידע גנטי, אבל הם מחזיקים בתפקיד חיוני בשימור היציבות והשלמות של הכרומוזומים החיוניים לתפקוד היומי שלנו.

ככל שאנחנו מתבגרים הטלמורים שלנו מתקצרים באופן טבעי, כך שעם כל חלוקה של תא חלק מהטלמור נעלם.
ההתקצרות הזו סומנה כבר בעבר כסממן לגיל הביולוגי שלנו, והמחקר הנוכחי הראה שצריכת מזון מסוג מסוים עלולה לגרום לתאים שלנו להזדקן מהר יותר.


במחקר הנוכחי בחנו החוקרים נתונים של 900 נבדקים בגיל 55 או יותר, מהם נאספו דגימות די.אן.איי ב-2008 ונתונים אודות דפוסי האכילה שלהם אחת לשנתיים.


645 גברים ו-241 נשים חולקו לארבע קבוצות, בהתאם לצריכת סוגי המזונות המעובדים שלהם והכמות. אלה שנמצאו בקבוצה שצרכה את הכמות הגבוהה יותר נמצאו בסיכון להיסטוריה משפחתית של בעיות קרדיו וסקולריות וסוכרת.
הם צרכו גם פחות מזון המקושר לדיאטה הים תיכונית שמורכבת לרוב מפירות וירקות, אגוזים, סיבים תזונתיים ושמן זית.


בהשוואה לקבוצה שצרכה כמות נמוכה של מזון מעובד, שלוש הקבוצות האחרות הראו קיצור בטלמורים שלהם ב-29 עד 82 אחוזים.

מחקרים שונים שבוצעו בעבר בעולם כבר הצביעו על קשר אפשרי ובעייתי בין צריכת מזונות עתירי סוכר, בשר מעובד ומזונות המכילים שומן רווי בכמות גבוהה לבין הזדקנות מהירה יותר של התאים בגוף.

גם משרד הבריאות בישראל מזהיר מפני אכילה מוגברת של מזונות מעובדים ואולטרא מעובדים, וקבע כי יש להפחית את הצריכה שלהם כמה שאפשר בשל המחיר הבריאותי שהם עלולים לגבות.

בשנים האחרונות מחקרים הוכיחו קשר בין עיבוד המזון לבין השפעתו על הבריאות כמו: עלייה בהשמנת יתר ובעודף משקל, עלייה בתחלואה כרונית, עלייה במדדי דלקת והזדקנות מוקדמת.