רשת תמיכה

רשת תמיכה

אפליקציית הוביז היא למעשה רשת חברתית חדשה שתאפשר לכם לחזור לתחביבים הישנים שלכם, ובין היתר למצוא אנשים לעשות איתם סוגי ספורט שונים באזור המגורים שלכם כך שיותר לא תתאמנו לבד

 

אבי יופה

עידו כהן אוהב מאוד לשחק כדורגל. לפני כמה שנים, אחרי שקבוצת החברים הקבועה שבה שיחק התפרקה, החל כהן לעבור בין בתי ספר שונים בראשון לציון ביום שישי אחר הצהריים בחיפוש אחר משחק כדורגל פעיל אליו יוכל להצטרף.
בכל פעם שעבר על פני עוד מגרש ריק חשב לעצמו שאם ייסע, אולי בדיוק אז יפספס את האנשים שיבואו.
כך נולד הרעיון לאפליקציית הוביז (Hobiz) – רשת חברתית לתחביבים משותפים המבוססת מיקום.

כהן, היום סמנכ"ל השיווק של הרשת ואחד משלושת היזמים שעומדים מאחוריה, מסביר: "המהות של הוביז היא לחבר בין אנשים לבין תחומי העניין שלהם באותו אזור גיאוגרפי.
מדובר בפלטפורמה למציאת שותפים לתחביבים, וכבר היום יש לנו מעל מ-160 תחביבים שונים כשתחום הכושר הוא קטגוריה מאוד גדולה וכוללת את עולם הריצות, פילאטיס, יוגה, TRX, כושר קרבי ועוד".


הרעיון הלך והתפתח בשלוש השנים האחרונות, עד שכהן וחבריו החליטו לעלות לאוויר בחודש פברואר האחרון. אלא שגם עליהם, כמו גם על שאר העולם, נחת וירוס הקורונה וחודש אחרי תחילת העבודה כולנו נכנסו לסגר.
ורשת חברתית לתחביבים, מן הסתם, לא מתפקדת בזמן סגר.


"האתגר היה לראות איך יוצאים מהסגר ועושים התאמה למצב החדש שנוצר", מפרט כהן.
"היום אנחנו עם כ-10,000 הורדות וכמה אלפי משתמשים רשומים ופעילים.
מדובר במספרים גבוהים הרבה יותר ממה שציפינו לרשת חברתית שצריך לבנות מאפס, וללמד משתמשים מה הרעיון שעומד מאחוריה ואיך היא עובדת".

"אנחנו לא גובים כלום, זה לא עולה למשתמש דבר", ממשיך כהן.
"אצלנו אפשר למצוא פעילויות חוץ ופנים, כשישנן שני סוגי קבוצות שאפשר לפתוח: קבוצה רגילה שמיועדת לשותפים לתחביבים באזור כמו ריצה, כדורגל, טניס אקרו יוגה ואפילו סריגה ותרגול שפות.

"במקביל קיימת אפשרות לייצר קבוצה עסקית שמתאימה למי שנמצא ברמה המקצועית של התחביב, כלומר מאמן או מדריך.
אפשר להיעזר ברשת לנהל שיעורים ולקוחות, ולהיחשף לעוד אנשים באזור הקהילתי במסגרת התחום שבו הם עוסקים".


אפשר לייצר גם אירועים לקהל הרחב?

"אפשר לייצר אירועים, כשלכל אירוע המיקום שלו, התמונה, התיאור.
הכתובת מתממשקת עם כל אפליקציית ניווט שדרכה אפשר להגיע.
בגדול המטרה שלנו היא להחזיר עטרה ליושנה, לגרום לאנשים להיפגש פנים אל מול פנים בצורה החברתית הבסיסית ביותר ולא להיתקע בבית ולא לדעת מה לעשות ואיפה".


כל אדם שמתחבר לרשת עושה זאת עם פרופיל אישי ובהתאם להגדרות שיקבע הוא יוכל לראות על גבי מפה, את כל קבוצות התחביב הרלוונטיות באזור המגורים שלו.
לכל קבוצה המנהל שלה, כשהמטרה הגדולה היא למצוא את השותפים לתחביבים שלא עשיתם יחד כבר הרבה זמן ולצאת קצת מארבעת קירות הבית.