עד כמה לשומן הרווי יש השפעה על המוח?

עד כמה לשומן הרווי יש השפעה על המוח?

חוקרים מארה"ב ניסו לבדוק את מידת ההשפעה שיש למזון המהיר על התפקוד היומי שלנו. המסקנה לא מעודדת עבור אלה ששינו את הרגלי התזונה שלהם בחודש האחרון


אבי יופה


חוקרים מאוניברסיטת אוהיו סטייט בארה"ב ניסו להבין עד כמה אכילה של מזון המכיל שומן רווי בכמות גבוהה עלולה להשפיע על תפקוד המוח, וחזרו עם ממצאים שלא ישביעו את רצונם של רבים ששינו את התפריט שלהם בחודשים האחרונים במסגרת המאבק בקורונה.

צוות החוקרים העמיד 51 נשים שונות לבדיקה של רמת הריכוז שלהן, כשהחלוקה היתה ברורה: היו כאלה שאכלו ארוחה עם שומן רווי באחוז גבוה, והיו שאכלו את אותה ארוחה עם תחליפים מעט בריאים יותר.

על פי המחקר, שממצאיו פורסמו במגזין American Journal of Clinical Nutrition, הנשים עברו הערכה בסיסית של מידת הריכוז שלהן עם בואן למעבדה ולאחר מכן ניגשו לאכול ארוחה שכללה: ביצים, ביסקווטים, נקניק ורוטב עם שומן באחוז גבוה.
הקבוצה השניה אכלה את אותה ארוחה בדיוק עם שינוי במידת אחוז השומן של הרוטב, שהכיל מרכיבים קשים פחות.


שתי הארוחות הכילו 930 קלוריות ותוכננו כך שיהיו דומות במרכיביהן לארוחות מזון מהיר שמגישים ללקוחות במסעדות השונות.

חמש שעות לאחר הארוחה ניגשו שתי הקבוצות לאותו מבחן שאותו ביצעו לפני כן.
כך הן חזרו על המעשה במשך ארבעה שבועות והמסקנות היו ברורות: לאחר אכילה של ארוחה עם אחוז שומן רווי גבוה כל הנשים היו איטיות בממוצע ב-11 אחוזים בביצוע פעולות הדורשות ריכוז.
זמן התגובה שלהן היה איטי יותר והן התקשו לבצע את המשימות שכבר ביצעו לפני כן.


"זו עובדה מדהימה שראינו שינוי כזה רק לאחר ארוחה אחת", הודו החוקרים. "בדרך כלל השינוי נמדד לאורך זמן. בגלל ששתי הארוחות הכילו אחוז שומן גבוה, ניתן להניח שהארוחה עם אחוז השומן הרווי הגבוה יותר עלולה להיות עם השפעות קשות יותר לעומת ארוחות שמציעות אחוזי שומן נמוכים לסועדים".

מומחים מישראל, לעומת זאת, פחות מתלהבים מהתוצאות.
"זה ברור וידוע לכל כי הרכב כפי שניתן לנבדקים, השווה באיכותו לארוחה במסעדת מזון מהיר, יהיה לא בריא ואין זה משנה אם הוא כולל שומן רווי או שומן צמחי", מבהירה הנטורופתית לירז בלומנפלד, מומחית בתזונה דלת פחמימות.

"במחקר הנוכחי בדקו את ההשפעה של ארוחת בוקר פופולארית בארה"ב המכילה נקניקיות מעובדות, דונטס וגרייבי (רוטב בשר עמילני). לא ברור מה החוקרים ניסו להוכיח. אין ספק ששוב מנסים להכפיש את השומן הרווי. על מנת להגיע למסקנות הנכונות המחקר היה צריך להתבסס על מזון מהחי שאינו מעובד ומתועש, הנאכל יחד עם ירקות ולא ג'אנק פוד".