להזמין מונית לנפש

להזמין מונית לנפש

 פורטל מקצועי חדש מאגד תחתיו מאות אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש ומאפשר למטופלים פוטנציאליים להגדיר במדויק מה הצורך שלהם, כדי שיוכלו למצוא את הטיפול הטוב ביותר עבורם

 

אבי יופה

 

אם נחוש לפתע בכאב מוזר בעיניים נדע, ככל הנראה, למי לפנות.
גם אם פתאום יתקפו אותנו כאבים בכתף נדע להתמודד איתם בזכות ביקור אצל האורתופד.
אבל מה אם נהיה פתאום סתם מצוברחים או נרגיש בצורך לתיקון הנפש? למי נלך אז?

בדיוק מהסיבה הזאת עלתה לאחרונה לאוויר פלטפורמת Somebuddy Therapy שמטרתה לאפשר לכל אדם למצוא את המטפל, או את שיטת הטיפול, הטובה ביותר עבורו.

הפלטפורמה בנויה על אלגוריתם שפועל בהתאם לנתונים שמוזנים באופן אנונימי, ומסנכרן בין נותני שירות מקצועיים לבין נתוני החיפוש של מבקשי הטיפול.

 

SomebuddyTherapy כוללת מאות מטפלים, מאמנים ויועצים במיון על פי השכלתם, רישיון משרד הבריאות, הכשרתם המקצועית ועוד. המערכת יודעת לזהות את הטיפול המתאים ביותר עבור מבקש הטיפול, ובעיקר להנגיש עבורו את עולמות הטיפול השונים באמצעות הענקת מידע רחב על מושגים מקצועיים.

 

מאחורי המיזם הייחודי הזה עומדות שתיים: מיכל יערון, מחלוצות פסיכולוגיית הספורט בישראל, שמאחוריה שנים רבות בעבודה עם ספורטאים הישגיים ועם קבוצות ספורט בכירות. שותפתה היא רופאת השיניים ד"ר שלי זיתוני.

"מדובר בפלטפורמה מקוונת שבאה לתת מענה לצורך שלא היה לו פתרון", מסבירה יערון. "מדובר באתר שעוזר לאנשים לחבר בין הצורך שלהם לקבל ליווי מקצועי, בין אם מדובר בפסיכולוג, במאמן אישי, במנחה הורים, בייעוץ זוגי או בנטורופתיה, לבין בעלי המקצוע שיהיו הרלוונטיים ביותר עבורם".

שיחות אישיות

החשיבה של יערון וזיתוני היתה שככל הנראה רוב האנשים לא מבינים מספיק בעולם שבו הם מחפשים טיפול, ומגיעים למטפלים שונים כתוצאה מהמלצה של חבר או אדם קרוב. מעין "גט טקסי" לנפש אם תרצו. לכן החליטו שעליהן לנסות למצוא את הפתרון האידיאלי מבחינתן.

"גולש שנכנס בפעם הראשונה לפורטל שלנו יענה על כמה שאלות שיעסקו בעולמות תוכן שונים, בין היתר כדי להבחין האם הבעיה היא משפחתית, זוגית, אישית או בכלל עסקית", מסבירה זיתוני. "דרך השאלות עולים על הסיבות שבגינן אתה מחפש עזרה מעבר לתחושה הרגילה של 'לא טוב לי'. אחרי זה מקבלים את כרטיסי הביקור האלקטרוניים של כל מטפל שיימצא מתאים עבורו. הרעיון הוא לאפשר לאנשים למצוא את המטפלים המתאימים להם בלי שהם יצטרכו לשלוט בעולם התוכן הרלוונטי".

המידע שהמטופל מקבל כולל את הטיפול המוצע, במה הוא מתמקד ואפילו אם יש חניה בקרבת מקום. אחרי הבחירה במטפל או במטפלת המסוימים, התקשורת נעשית ישירות מולם.

מה המדדים שלכם בבחירת אנשי המקצוע?

יערון: "כל מטפל מחויב לחתום על מסמך שמאשר שהוא העביר לנו מידע אמין, כולל תעודות מקצועיות שמעידות על הכשרתו. השאיפה שלנו היא גם לדבר אישית עם כל אחד מהם".

כרגע המאגר מכיל מאות אנשי מקצוע שדרכם מבקשות זיתוני ויערון להנגיש את המידע לנפש בצורה הנוחה ביותר, כך שהמטופל יוכל להגדיר בדיוק מה מפריע לו ולהגיע למטפל המתאים לו ביותר, מבלי להתחבט יותר מדי בשאלות שלנפש אין תשובה עליהן.