קחו נשימה עמוקה והתכוננו לשבור כמה מיתוסים בתזונה

קחו נשימה עמוקה והתכוננו לשבור כמה מיתוסים בתזונה

שתי הרצאות בערב אחד, האחת על אמונות שגויות בכל הקשור לאוכל שלנו והשנייה על עולם היוגה, יחשפו בפני חברי מועדון מכבי שפע עולמות שלא הכירו וישנו את קו המחשבה שלהם בנושאים שהאמינו עד היום שהיו נכונים


אבי יופה 


ביום רביעי, ה-4.12, חברי מועדון מכבי שפע יזכו לקבל מנת בריאות כפולה עטופה בספרים עם רחש גלים ברקע.
שתי הרצאות יתקיימו ביום הזה במתחם צומת ספרים בנמל תל אביב, האחת בנושא "מיתוסים בתזונה" והשנייה על כוחו של אימון היוגה בכל הקשור לנשימה, לתודעה ולתנועה.


"ישנם כל מיני דעות קדומות, שמועות ורחשים בציבור על מיתוסים בתחום התזונה", מסבירה נטלי ברקאי, דיאטנית קלינית ממכבי שירותי בריאות ומי שתעביר את ההרצאה בנושא.

"המטרה היא לעבור על כל מיני עניינים מהתחום כמו דיאטות, מאכלים מסוימים וניפוץ או אישוש של מיתוסים. שמן קוקוס לדוגמה – קיים מיתוס שהוא בריא וזה לא נכון. הוא משווק כמעין מזון על אבל הוא ממש לא כזה".


לדברי ברקאי, המטרה של ההרצאה היא לדבר על המיתוסים, להסביר למה הם אינם נכונים וכך גם להגיע לנושאים נוספים כמו סוגי שומנים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים ועוד. "תמיד בהרצאות בתחום התזונה אנשים נוטים לשאול על מה ששמעו או ראו וכך מגיעים לדבר על תחומים רבים", היא מדגישה.


תני לנו דוגמה למיתוסים שכיחים נוספים.

"ישנו מיתוס שמתאמנים חייבים לאכול מיד לאחר אימון. או שאין בעיה עם כמות ויטמין ה-D בגוף כי יש לנו בישראל הרבה שמש. יוצגו בהרצאה כ-30 מיתוסים, גם טובים, והקהל יצטרך להחליט האם הם נכונים או לא. בצורה הזו נפתח שיח מעמיק בנושאים שונים".


את מזהה שיפור בכל הקשור למודעות לאורח חיים בריא בקרב הקהל הישראלי?

"אני חושבת שיש שיפור בנושא. אנשים מגיעים עם המון מידע שגוי שנמצא ברשת, על היתרונות והחסרונות של כך. מצד אחד זה נותן פתח ללמוד ולקרוא לבד ולהבין לעומק דברים, מנגד אתה נחשף לדברים לא מבוססים ונוטה להאמין שהם נכונים – החל ממה שנכתב באתרים השונים ועד לפוסטים בפייסבוק".


ההרצאה השנייה תחשוף בפני הקהל את עולם היוגה, ובעיקר את עולם היוגה און ליין.
"הרעיון עלה בראשי כשליוויתי את אבא שלי באשפוז", מסביר עידו לוי, מנכ"ל YOGANOW על העיקרון שעמד מאחורי המיזם שפיתח.
"בכל פעם שהגעתי אליו כתבתי על פתק תרגולים שיוכל לבצע בבית החולים, וכך התחלתי לפתח את הרעיון, אנשים רוצים לתרגל יוגה וליהנות מהכוח של אימון, אבל לא יכולים להגיע למורה וצריכים הנגשה של השיעורים. כך נולדה הפלטפורמה האינטרנטית שמציגה צפייה בשיעורי יוגה, פילאטיס ומדיטציה".


לוי, מורה ליוגה בעצמו, אסף אליו את מיטב המורים בתחומים אלה והזמין אותם להעביר שיעורים ברמות מגוונות, מאנשים המרותקים למיטה ועד למתקדמים.

כל מי שנרשם לשירות במנוי חודשי או שנתי מקבל גישה מלאה לכל השיעורים הקיימים ויכול לתרגל בכל מקום ובכל שעה, אימונים שנעים מעשר דקות ועד שעה או שעה ורבע. הנרשמים מקבלים אליהם למייל גם ספר הדרכה עם הנחיות איך להתאמן לבד בבית, למה לשים לב, כולל רקע על סוגי האימונים.

"בהרצאה שלנו, אותה תעביר להלי ארליך, מרצה לפילוסופיה של היוגה וסמנכ"לית שיווק ותוכן אצלנו, נכיר את מרכיבי היוגה באופן מעשי. נחווה התבוננות, נבצע תרגילים בסיסיים, נעבוד עם נשימה ונבין את כוחה של היוגה ואיך אפשר לחתור לפשוט בכל יום מחדש", סיכם לוי.
ב-18.1 יקיימו ב-YOGANOW את הכנס הראשון שלהם למנויים במרכז מירב בחוף הכרמל.