מסלולי רכיבה מומלצים להורים ולילדים

מסלולי רכיבה מומלצים להורים ולילדים


החגים בפתח ואתם לא יודעים מה לעשות עם הילדים? אז ריכזנו עבורכם חמישה מסלולים מומלצים לרכיבה ברחבי הארץ שמתאימים לכל המשפחה. רק אל תשכחו להביא הרבה מים והרבה שמחה יחד אתכם בתיק

אבי יופה

 אחרי שהצליחו לעבור את החופש הגדול בשלום, מתפנים עכשיו הורים רבים לעבר לוח השנה בחיפוש אחר התקופה הבאה שיהיה עליהם לשלוח יד בגינה לכיס ולחשוב על פעילויות להם ולילדים. אז כדי לחסוך לכם קצת מכאבי הראש פנינו לבעז קליין, מאמן אופניים ב-bikeguide הדרכות על אופניים במודיעין וסביבתה, וביקשנו לקבל המלצות על כמה מסלולי רכיבה לכל המשפחה.

"כדי להגיע למסלול הראשון כתבו בווייז מצפה מודיעים", מסביר קליין. "אחרי שתחנו את המכונית צאו לסינגל (שביל צר שמתאים לזוג אופניים אחד בלבד ומתאפיין בטכניקה גבוהה יותר). מדובר במסלול שמסומן בסימון שביל כחול של קרן קיימת לישראל ומכונה סינגל הרצל. זהו מסלול היקפי באורך של כ-10 ק"מ המיועד לרוכבים מתחילים ומעלה. אפשר לשלב קטעי שביל ביער בן שמן כך שכל המשפחה יכולה להגיע למסלול הנחמד והידידותי לרוכב. חשוב לציין: ההקפה של המסלול היא נגד כיוון השעון".

"מסלול נוסף נמצא בין מסילת ציון ללטרון. שימו בווייז תחנת דלק פז מסילת ציון או מנזר לטרון", ממשיך קליין. "המסלול מתאים לכל המשפחה וכולל שבילים לבנים שלא נדרשת בהם טכניקה גבוהה. אפשר לשלב ביקור באתרים הפזורים בשטח, כולל בשבילים מוצלים. המסלול לא כולל יותר מדי עליות ולא נחשב קשה, כך שגם ילדים יוכלו לעבור בו בהנאה.

"מסלול קצת יותר אתגרי נמצא בפארק קנדה המכונה גם פארק איילון. מדובר בסינגל שחור בשם סינגל הגורל השביעי, שמתחבר לסימון השבילים האדום לסינגל איילון. יחד שני הסינגלים ייתנו לרוכבים מרחק של כ-20 ק"מ, שיידרשו טכניקה וקצת יותר שליטה על האופניים. המסלול לא מתאים למתחילים".

אם אתם חפצים ביציאה מאזור המרכז דרומה או צפונה, אז לקליין יש פתרון לכל כיוון שבו תבחרו.

"בדרום אפשר למצוא את סינגל רוחמה", אומר קליין. "50 מטרים לפני הכניסה לקיבוץ, משמאל, יש סינגל מסומן שמתחלק לכמה רמות – החל ממסלול של 8 ק"מ שהוא הבסיסי ועד להקפה של 20 ק"מ. הסינגלים ברמה של מתחילים ומאפשרים רכיבה עם ילדים.

"בצפון, בכניסה לקיבוץ הזורע, אפשר למצוא מסלול ברמה בינונית. רשמו בווייז תחנת דלק שלוש המשאלות והתחילו משם את המסלול בירידה. מדובר במסלול מעגלי באורך של כ-15 ק"מ על סימון שבילים כחול. אם ברצונכם להתחבר לסינגל המסומן בצהוב תצטרכו להאריך את המסלול ל-24 ק"מ".

לא ממש משנה באיזה מסלול תבחרו העיקר שתזכרו לקחת אתכם מספיק מים לשתייה, פנימית נוספת להחלפה, משאבה והרבה שמחה והנאה.